Partneři  |  Kontakty  |  Napište nám

Recenze

Lenka Syrová, On-line podpora angličtiny pro žáky ZŠ a MŠ

Nedávno jsem se seznámila s oblíbeným výukovým kurzem na DVD k výuce angličtiny.

Produkt Lippy and Messy získal několik významných ocenění, např: Ocenění za inovaci ve výuce jazyka v rámci Evropy, Cenu za nejpřátelštější produkt pro děti (Polsko), Ocenění Britské rady za inovaci.

Kdo jsou Lippy a Messy? Dva komičtí klauni, kteří provázejí děti na jejich pohádkové cestě za angličtinou. Dalším průvodcem je kouzelník slovíček - Wizzy. Výukový program respektuje způsob, jakým se učí malé děti (od slyšeného k mluvenému). Příběhy jsou založeny na častém opakování, výrazných gestech, práci s písničkami a říkadly.

Komu je výukový kurz určen? Základy komunikace v angličtině si mohou pomocí tohoto kurzu osvojit předškolní děti (včetně batolat) až po žáky 4. třídy. Děti mohou sledovat DVD ať už doma s rodiči, ve školce nebo v rámci školní výuky.

Výukový program ocení zejména:

  • rodiče - mohou tak spolu s dětmi proniknout do kouzelného světa angličtiny. Rodiče mají možnost se svými dětmi zažít spoustu hezkých chvilek, ať už při sledování či čtení příběhů, dokreslování, lepení nálepek do knihy.
  • učitelky v MŠ - výukový program je uzpůsoben i pro děti, které ještě nepíší. Učitelům poskytuje náměty, jak dále s dětmi pracovat.
  • učitele v ZŠ - pro zpestření výuky či k opakování již naučeného.Ramon Shindler (učitel z Velké Británie, lektor v jazykové škole Bell English Language Institute)

"Lippy and Messy" je televizní seriál pro děti, který v sobě spojuje zábavu s jazykovým vzděláváním. Titulní hrdinové, rozpustilý klaun Messy a upovídaná klaunní holčička Lippy, procházejí zábavným dobrodružstvím a pokaždé se naučí nová slova, nové jazykové struktury a nejméně jednu originální písničku. Vzájemně se doplňují s třetí postavou Wizzym (kouzelníkem slovíček), který vykouzlí jednotlivé situace a souvislosti, aby vysvětlil novou slovní zásobu.

156 epizod (každá dlouhá kolem čtyř minut) je rozděleno do čtyř sérií: "Lippy and Messy" (ve které se naši hrdinové učí základní slova a slovní spojení, užijí si zároveň hodně legrace s Wizzym), "Lippy and Messy ABC" (ve které se také naučí písmena z abecedy), "Lippy and Messy: Do-Be-Do" (ve které dělají mnoho úkolů a hrají si na různá povolání) a "Lippy and Messy: Go! Go! Go!" (ve které navštíví různé kouzelné země).

Seriál "Lippy and Messy", který vzniknul ve spolupráci se Školou Gama-Bell v Krakově a Polskou veřejnou televizí (TVP), je celý v angličtině a je hraný rodilými mluvčími. Od roku 2003 byly čtyři série pravidelně vysílány včetně opakování. Postavy jsou s velkou oblibou sledovány.

"Lippy and Messy" a "Lippy and Messy ABC" jsou dostupné na DVD. Jsou doprovázeny obrázkovou knížkou s písničkami, nálepkami, omalovánkami a pokyny (v češtině), které se věnují tomu, jak rodiče a ostatní opatrovníci dětí mohou dětem pomoci, i když sami mají jen malou znalost angličtiny. Je to také pro ně příležitost, pokud si to přejí, naučit se ve stejnou dobu trochu anglicky. Doprovodné materiály pro "Lippy and Messy: Do-Be-Do" a "Lippy and Messy: Go!Go!Go!" jsou v současnosti připravovány a budou brzy k dispozici.

Seriál "Lippy and Messy" obdržel dvě ocenění: Ocenění za inovaci ve výuce jazyka v rámci Evropy (2005) a Cenu pro nejpřátelštější produkt pro děti, který uděluje polský Výbor pro ochranu práv dítěte (2006). V roce 2007 byly vybrány v sekci Ocenění Britské rady za inovaci.
Angličtina pro děti - Peppa Pig - Muddy Puddles and other stories (1x DVD film)
  Mimořádná nabídka: ZDARMA jedno DVD Peppa Pig ke každé objednávce  
Ke každé objednávce produktu Lippy and Messy od nás dostanete DVD Peppa Pig.

Peppa Pig je kreslený anglický seriál pro batolata a děti předškolního věku populární na celém světě.
Skládá se z různých cca 5 minutových epizod. Každý díl obsahuje nějakou z aktivit, se kterou se v životě setká každé malé dítě, např. návštěva babičky s dědečkem, první jízda na kole, plavání, výlet, příprava jídla, narozeniny, hry na dětském hřišťátku, nákup nových bot, škytavka, oblékání, vypadnutí mléčného zubu, návštěva muzea, práce na zahradě ... Díky tomu děti dokáží sledovat příběhy, které je okamžitě vtáhnou do děje, a vůbec nevnímají, že postavy mluví pouze anglicky. Nenásilnou formou přitom vnímají angličtinu a pozvolna se ji učí tak jednoduše jako se učí mluvit česky.

Každé DVD obsahuje 10 až 12 epizod.

Ke každé objednávce DVD Lippy and Messy dáváme ZDARMA některé DVD z tohoto seznamu:

Peppa Pig - Ballon Ride and Other Stories (1x DVD film)

Peppa Pig - Cold Winter Day and Other Stories (1x DVD film)

Peppa Pig - Stars and Other Stories (1x DVD film)

Peppa Pig - The Fire Engine and Other Stories (1x DVD film)

Peppa Pig - Peppa's Christmas and Other Stories (1x DVD film)

Peppa Pig - Princess Peppa and Sir George the Brave and Other Stories (1x DVD film)

Do poznámky v objednávkovém formuláři napište, o jaký dárek máte zájem. Neuvedete-li žádnou poznámku, dostanete DVD Peppa Pig dle našeho výběru.


Skladem omezený počet kusů. Nabídka se nevztahuje na bazarové produkty (v názvu produktu je slovo "BAZAR").
N E J P R O D Á V A N Ě J Š Í    Z A    P O S L E D N Í C H    3 0    D N Ů